513 013 222
510 090 088

Implanty zębowe

 

Cyfrowa technologia wprowadza do Centrum Stomatologii Wichlińscy kliniczny dorobek  oraz wysoką  przewidywalność  w procesy planowania oraz leczenia implantologicznego. Posiadając skaner wewnątrzustny oraz specjalne oprogramowanie 3Shape Implant Studio dysponujemy narzędziami gwarantującymi osiągnięcie przewidywalnych i wysoce estetycznych odbudów implanto- protetycznych. Dzięki najnowszym technologiom możemy zaplanować a w niektórych przypadkach wykonać kompletne rozwiązanie protetyczne w czasie jednego dnia.

Implanty zębów - Kraków

Nawigacja w implantologii

Nawigacja komputerowa jest narzędziem umożliwiającym lekarzowi precyzyjne zaplanowanie zabiegu implantacji. Zabieg staje się bardziej przewidywalny co pozwala uniknąć wielu niepożądanych powikłań. Technika ta umożliwia wprowadzanie implantów z dokładnością do 0,1mm w pozycji ustalonej przed zabiegiem w obrazie 3D na ekranie komputera. Nawigacja komputerowa wykorzystywana jest zarówno przy wszczepianiu pojedynczego implantu jak i przy mnogich implantacjach.

Zastosowana technologia

System nawigacji komputerowej to nowoczesna technologia opracowana w celu zaplanowania zabiegu implantacji przy użyciu komputera, wykorzystując jedynie badanie tomografii stożkowej pacjenta (CBCT) oraz skany wewnątrzustne pobrane za pomocą skanera. Dzięki specjalnemu programowi (Implant Studio Practice) pozwalającemu na połączenie przez program uzyskanych skanów  wewnątrzustnych  i obrazu radiologicznego (CBCT)  lekarz uzyskuje możliwość precyzyjnego zaplanowania w 3d położenia implantów, oraz doboru ich rozmiaru. Ponadto system umożliwia zaplanowanie kształtu, wielkości oraz koloru odbudowy protetycznej na implantach. Przy planowaniu pracy protetycznej bardzo istotna jest analiza zwarcia pacjenta, co również umożliwia program do komputerowego planowania zabiegu implantacji.

System nawigacji komputerowej pozwala więc zaplanować wirtualnie całą pracę protetyczną od założenia implantu do finalnej odbudowy protetycznej włącznie.

 

Przebieg zabiegu implantacji z wykorzystaniem nawigacji w 3 etapach

Etap I

Rozmowa z pacjentem na temat  jego oczekiwań wobec leczenia oraz planowanej pracy implanto-protetycznej. Wykonanie niezbędnych badań w tym m.in. tomografii komputerowej(CBCT) kości szczęk.  W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy kolejną procedurą jest skanowanie szczęki, żuchwy, oraz wirtualna rejestracja zwarcia, w celu możliwie najwierniejszego przeniesienia warunków pacjenta do programu komputerowego. Skanowanie przy użyciu nowoczesnego skanera pozwala uzyskać obraz szczęki i żuchwy o bardzo dobrych parametrach. Uzyskane wyniki badań są następnie przetwarzane przez program komputerowy w celu wyznaczenia najbardziej optymalnych parametrów implantacji, m.in. rodzajów wszczepów i ich pozycji. Można także na tym etapie wirtualnie zaplanować przyszłą pracę protetyczną.

Etap II

Uzyskanie wszystkich parametrów z etapu pierwszego umożliwia wydrukowanie trójwymiarowego szablonu chirurgicznego , znanego również pod nazwami: surgical guide, stand, prowadnica chirurgiczna. Indywidualny szablon ma na celu precyzyjne określenie toru wprowadzenia wszczepu do kości.

Etap III

Ostatnim etapem jest zabieg implantacji z wykorzystaniem szablonu chirurgicznego. Znając dokładną pozycję implantów  przed zabiegiem implantacji mamy również możliwość wcześniejszego zaplanowania i wykonania tymczasowej odbudowy protetycznej i jej osadzenia bezpośrednio po zabiegu implantacji.

 

SYSTEM NAWIGACJI - NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI DLA PACJENTA

 • W większości przypadków, umożliwia zabieg implantacji nawet w trudnych warunkach anatomicznych (dzięki precyzyjnemu zaplanowaniu a następnie identycznemu umieszczeniu implantu zębowego u pacjenta)
 •  W niektórych przypadkach umożliwia zabieg implantacji bez konieczności augmentacji/ przeszczepu kości. Dzięki temu pacjent oszczędza czas i pieniądze
 • Znacznie zmniejsza się rozległość zabiegu i skraca czas gojenia 
 • Znacząco poprawia efektywność całego procesu leczenia implanto - protetycznego
 • Obniża do minimum ryzyko pojawienie się nieprzewidywanych zmian okołozabiegowych
 • Skraca czasu zabiegu, szczególnie w przypadku mnogich implantacji
 • Umożliwia oddanie tymczasowej pracy protetycznej bezpośrednio po zabiegu implantacji

Dzięki zastosowaniu implantów utrata zębów nie jest problemem. Jeśli straciłeś ząb, czujesz dyskomfort w trakcie jedzenie lub  mówienia lub wstydzisz się swojego uśmiechu, implanty najprawdopodobniej będą dla Ciebie idealnym  rozwiązaniem.

Przedstawiamy Państwu odpowiedzi  na najczęstsze pytania dotyczące implantów.

Czym jest implant zębowy?

Zastosowanie implantu ma na celu odbudowę braku jednego lub kliku zębów. To tytanowa śruba zastępująca utracony korzeń zęba.

Implanty zębów - Krosno i Gorlice

Czy implanty zębowe są bezpieczne i jak długo będą mi służyć?

Implanty są bezpieczne. Można powiedzieć, że implanty, tak jak naturalne zęby, będą z nami tak długo jak długo będziemy o nie dbać. Właśnie sposób w jaki dbamy o higienę i częstotliwość wizyt kontrolnych w CENTRUM STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ I IMPLANTOLOGII WICHLIŃSCY mają największy wpływ na żywotność implantów.

Producent implantów stosowanych w naszym Centrum udziela DOŻYWOTNIEJ GWARANCJI na każdy wszczep.

Czy implanty są możliwe do zastosowania w każdej sytuacji kiedy chcemy uzupełnić brakujący ząb?

To zależy m.in. od jakości i ilości kości szczęki i żuchwy. Specjaliści z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy kierują Pacjenta na odpowiednie badania w tym m.in. na tomografię komputerową w celu sprawdzenia warunków kostnych w odniesieniu do zabiegu implantacji. Jeśli brakuje wystarczającej ilości zdrowej kości, niemożliwe będzie wprowadzenie implantu bez jej regeneracji w obrębie planowanego zabiegu.

Czy implantacja boli?

Zabieg jest bezbolesny. Wprowadzenie implantu jest nierzadko mniej zaawansowanym zabiegiem niż usunięcie zęba i wykonywane jest w prostym znieczuleniu miejscowym. W ciągu tygodnia od zabiegu, tak jak po ekstrakcji, możesz odczuwać niewielki dyskomfort.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Specjaliści z Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy przedstawią Ci plan leczenia i czas trwania przed jego rozpoczęciem.  Dołożymy wszelkich starań aby go dostosować do Twoich potrzeb i możliwości.

W niektórych przypadkach można osadzić koronę zęba w dniu implantacji. W innych, odbudowa korony zęba następuje od 12 tygodni od terminu implantacji.  W czasie wgajania implantu istnieje możliwość zastosowania tzw. koron tymczasowych.

Czy implanty widać?

W większości przypadków rekonstrukcje protetyczne wykonywane na implantach wyglądają jak naturalne zęby.

Ile kosztuje leczenie implantologiczne?

Bardzo często leczenie implantologiczne jest  nieznacznie droższe od leczenia z zastosowaniem mostów i koron. W długim okresie czasu, leczenie implantologiczne okazuje się zwykle być  bardziej ekonomicznym i satysfakcjonującym dla Pacjenta.

Korzyści z zastosowania implantów jest więcej, chociażby komfort podczas spożywania posiłków, w odniesieniu do zastosowania konwencjonalnych protez.

Pacjentom po zabiegu implantacji zapewniamy stały kontakt z lekarzem poprzez ambulatoryjna linię telefoniczną 7 dni w tygodniu.

 

Powody dla których zdecydujesz się na implanty w Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy Kraków oraz Gorlice

 • Z powodzeniem wszczepiamy implanty w Centrum Gorlice oraz Centrum Kraków od ponad 10 lat
 • Zaawansowane  zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są wyłącznie przez lekarzy specjalizujących się w tym zakresie
 • Zarówno w Centrum Gorlice jak i Centrum Kraków stosujemy tylko implanty klasy PREMIUM, których jakość potwierdzają certyfikaty i badania naukowe
 • Zapewniamy bezpieczeństwo w czasie i po zabiegu, kierując każdego Pacjenta na niezbędne badania
 • Nowoczesna pracownia rentgenodiagnostyki i obrazowania 3D umożliwia nam planowanie zabiegów ze 100% dokładnością
 • Przygotowanie Pacjenta, sali operacyjnej  oraz proces implantacji, przebiega zgodnie z obowiązującymi procedurami i światowymi normami
 • Monitoring sterylizacji narzędzi zapewnia skuteczność procesu a Pacjentowi najwyższe bezpieczeństwo
 • Implantowanym pacjentom zapewniamy stały kontakt z lekarzem poprzez ambulatoryjna linię telefoniczną 7 dni w tygodniu.
 • Dogodna lokalizacja Centrum Kraków i Centrum Gorlice. Bardzo dobre połączenie komunikacyjne dla mieszkańców takich miejscowości jak Kraków, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło, Krosno

 

 

wstawianie implantu zębowego

 

Zakres usług