513 013 222
510 090 088

Profilaktyka i higiena

W wyniku  mineralizacji i utwardzania płytki nazębnej bakteryjnej tworzy się kamień. Może być bardziej lub mniej widoczny, ale jeśli nie zostanie usunięty odpowiednio szybko prowadzi do stanu zapalnego przyzębia. Pierwszymi niepokojącymi objawami jest zaczerwienienie dziąseł, ból i krwawienie przy szczotkowaniu.  Ostry przebieg tej choroby może doprowadzić do rozchwiania a nawet utraty zębów. Bakterie beztlenowe znajdujące się w złogach kamienia poddziąsłowego mogą być potencjalnym ogniskiem zakażenia prowadząc u osób z obniżona odpornością do bakteriemii i w konsekwencji do  chorób odogniskowych (reumotoidalne  zapalenie stawów, zapalenie wsierdzia, choroby systemowe itd.)

W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii kamień usuwają wyłącznie lekarze i wykwalifikowane higienistki. Zabieg ten można u każdego wykonać bezboleśnie (także w znieczuleniu). Po usunięciu kamienia (skaling) , szkliwo zostaje wypolerowane (polishing). Gładkie szkliwo jest mniej podatne na ponowne powstanie złogów. Po zabiegu  zęby są przygotowane na porcję  fluoru, który je wzmocni i uodporni na próchnice (fluoryzacja kontaktowa).

W związku z tym po każdym skalingu i polishingu jeżeli nie ma przeciwwskazań rekomendujemy zabieg fluoryzacji.

 Aby zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego, zaleca się regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów oraz płukanie jamy ustnej odpowiednimi płynami.

 

Zakres usług