513 013 222
510 090 088

Protetyka

Protetyka jest jedną z najbardziej rozwijających się dziedzin stomatologii estetycznej. Na przestrzeni ostatnich lat wdrożono w niej zaawansowane technologie pozwalające osiągać nie tylko  wysoki efekt funkcjonalny, jak także estetyczny. To dzięki  temu  takie uzupełnienia protetyczne jak: licówki, korony, mosty czy protezy wyglądają jak naturalne zęby.

Prace protetyczne powstające w Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy charakteryzuje przede wszystkim najwyższa jakość wykonania.

Każda korona jest indywidualnie projektowana począwszy od jej kształtu a skończywszy na kolorze. W procesie projektowania czynnikami  decydującymi są oczekiwania Pacjenta skonfrontowane z indywidualnymi uwarunkowaniami oraz metodyką postępowania.

Postęp technologiczny pozwolił także na znaczne skrócenie czasu leczenia. Można zmieniać kolor i kształt naszych zębów na przykład na krótko przez specjalnymi czy ważnymi wydarzeniami w naszym życiu.

Współczesna protetyka nie tylko pozwala na odtworzenie braków zębowych, ale pozwala osiągnąć bardzo wysokie  efekty estetyczne zbliżone do naturalnego uzębienia. Dzięki temu możliwe jest w istotny sposób podwyższenie jakości życia.

Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy wprowadziło jako jedno z pierwszych w Polsce technologię CAD/CAM, która znacznie skraca czas wykonywanych odbudów protetycznych oraz eliminuje błędy powstające już na etapie wycisku. 

Gabinety zostały wyposażone  najbardziej zaawansowany technologicznie skaner wewnątrzustny Trios 3 Shape posiadający imponujący zestaw narzędzi do skanowania i kontroli.

 

Na szczególną uwagę zasługuje funkcja automatycznej rejestracji zwarcia, gwarantując  precyzję i trwałość odbudowy protetycznej. 

Cyfrowe  pobieranie wycisku jest nieocenione u pacjentów cierpiących m.in. na odruch wymiotny pojawiający się w czasie pobierania wycisku przy pomocy łyżki wyciskowej. Skanowanie można przerwać w każdej chwili by następnie powrócić do niego w dogodnym dla Pacjenta czasie.

Rekomendujemy skanowanie łuków zębowych skanerem wewnątrzustnym, ponieważ uzyskane w ten sposób pliki stają się nieocenioną dokumentacją na wypadek utraty naturalnych zębów i zamiaru uzyskania ich idealnego odwzorowania na drodze leczenia protetycznego. 

Współpracujemy z czołowymi, polskimi laboratoriami techniki dentystycznej.

Zakres usług