513 013 222
510 090 088

Stomatologia Regeneracyjna

TERAPIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

Prezentujemy kolejne, zaawansowane rozwiązanie medyczne praktykowane w Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii będących wynikiem badań naukowych przyspieszamy procesy gojenia i regeneracji tkanek.

Terapię fibryną bogatopłytkową z powodzeniem stosuje się przy zabiegach z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej, implantologii, periodontologii. Można zastosować ją także np. po ekstrakcjach (usuwaniu zębów). Dzięki podaniu w określone miejsce fibryny bogatopłytkowej,  stymulujemy naturalne procesy regeneracyjne organizmu. 

 

Czym jest fibryna bogatopłytkowa i skąd ją bierzemy? 

Fibryna bogatopłytkowa to warstwa leukocytarno-płytkowa wyodrębniona z  krwi pobranej od pacjenta. Niewielką ilość krwi umieszczamy w specjalnym separatorze a następnie w wirówce .

Proces wirowania powoduje rozdzielenie elementów składowych krwi. Otrzymane w tym procesie płytki krwi zawierają czynniki wzrostu o udowodnionym działaniu biostymulującym, m.in.: poprawiającym mikrokrążenie w tkankach, stymulującym produkcję nowych komórek, pobudzającym produkcję kolagenu i elastyny a ponadto zmniejszającym dolegliwości bólowe. Do zalet wykorzystania tej terapii dodatkowo dochodzi jej bezpieczeństwo. Podanie pacjentowi preparatu pochodzącego z jego organizmu nie wywoła reakcji alergicznej jaka  może wystąpić w przypadku zastosowania biomateriału obcego pochodzenia.

 

Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj wirówki wykorzystywanej  do procesu wirowania. W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy stosujemy zaawansowaną,  posiadającą specjalne atesty wirówkę medyczną ( w odróżnieniu od wirówek laboratoryjnych nie posiadających medycznych atestów).

 

Poniżej link do badań naukowych przedstawiających przewagę systemu L-PRF nad pozostałymi.

WYNIKI BADAŃ

 

Zakres usług