513 013 222
510 090 088

TERAPIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

TERAPIA FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ
Prezentujemy kolejne, zaawansowane rozwiązanie medyczne praktykowane w Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii będących wynikiem badań naukowych przyspieszamy procesy gojenia i regeneracji tkanek.
Terapię fibryną bogatopłytkową z powodzeniem stosuje się przy zabiegach z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej, implantologii, periodontologii. Można zastosować ją także np. po ekstrakcjach (usuwaniu zębów). Dzięki podaniu w określone miejsce fibryny bogatopłytkowej, stymulujemy naturalne procesy regeneracyjne organizmu. 
Czym jest fibryna bogatopłytkowa i skąd ją bierzemy? 
Fibryna bogatopłytkowa to warstwa leukocytarno-płytkowa wyodrębniona z krwi pobranej od pacjenta. Niewielką ilość krwi umieszczamy w specjalnym separatorze a następnie w wirówce .
Proces wirowania powoduje rozdzielenie elementów składowych krwi. Otrzymane w tym procesie płytki krwi zawierają czynniki wzrostu o udowodnionym działaniu biostymulującym, m.in.: poprawiającym mikrokrążenie w tkankach, stymulującym produkcję nowych komórek, pobudzającym produkcję kolagenu i elastyny a ponadto zmniejszającym dolegliwości bólowe. Do zalet wykorzystania tej terapii dodatkowo dochodzi jej bezpieczeństwo. Podanie pacjentowi preparatu pochodzącego z jego organizmu nie wywoła reakcji alergicznej jaka może wystąpić w przypadku zastosowania biomateriału obcego pochodzenia.Nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj wirówki wykorzystywanej do procesu wirowania. W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy stosujemy zaawansowaną, posiadającą specjalne atesty wirówkę medyczną ( w odróżnieniu od wirówek laboratoryjnych nie posiadających medycznych atestów).

Zakres usług