Zdrowy uśmiech to wynik regularnego mycia zębów
oraz odpowiedniej diety.
Warto wiedzieć, że samo szczotkowanie nie wystarczy. Bakterii zgromadzonych pod postacią kamienia nazębnego nie da się usunąć domowymi sposobami. W walce z nimi może pomóc profesjonalnie wykonana higienizacja jamy ustnej.
Higienizacja to profesjonalne czyszczenie, usuwanie osadów, kamienia nazębnego. Składa się z kilku etapów, które korzystnie wpływają na stan zdrowia dziąseł, a zęby po zabiegu otrzymują efekt wybielający.
Zabieg higienizacji zębów to profilaktyczne działanie polegające na oczyszczaniu zębów z osadu. Pozwala zahamować rozwój bakterii, a także wzmocnić szkliwo. Po zabiegu dziąsła są mniej wrażliwe. Zlikwidowanie wszystkich osadów czy przebarwień po herbacie, kawie, paleniu papierosów znacznie poprawia wygląd uzębienia.
Higienizację jamy ustnej warto wykonywać regularnie. Tylko wtedy można się ustrzec przed negatywnym wpływem kamienia nazębnego na zdrowie. Zwiększone ryzyko próchnicy, nieświeży oddech, zapalenie dziąseł tych problemów można uniknąć powtarzając higienizację co 6 miesięcy.
Kamień nazębny, oprócz nieestetycznego wyglądu, jest też niebezpieczny dla zdrowia. Tworzą go bakterie negatywnie oddziałujące na jamę ustną. W efekcie dojść może do krwawienia dziąseł. Jeśli kamień będzie utrzymywał się dłużej, stan może ulec pogorszeniu i pojawić się może choroba przyzębia. Kamień nazębny powoduje również nadwrażliwość zębów i jest ona efektem obniżenia się dziąseł i odsłaniania szyjek zębowych. Warto wiedzieć, że negatywny wpływ kamienia nazębnego nie kończy się tylko na jamie ustnej. Podczas krwawienia, bakterie z ust wędrują do całego organizmu, wzmagając inne procesy zapalne, z którymi walczy nasz organizm.
Regularne oczyszczanie zębów z kamienia umożliwia lekarzowi przeprowadzenie rzetelnej kontroli stomatologicznej. Pozwala także na skuteczną profilaktykę, czyli zabezpieczenie zębów przed rozwojem próchnicy.
Od razu po zabiegu higienizacji zalecamy wymianę szczoteczki manualnej bądź końcówki szczoteczki elektrycznej na nową. Sprzyja to zmniejszeniu poziomu bakterii w jamie ustnej.
Jeśli odczuwasz nadwrażliwość dziąseł to zapytaj swoją higienistkę o dostępne sposoby w walce z wrażliwymi dziąsłami.
Zabieg usuwania kamienia nazębnego nie boli. Lecz w trakcie wizyty można odczuć dyskomfort szczególnie wtedy, kiedy narzędzie stomatologiczne dotknie wrażliwego miejsca. W gabinetach Stomatologii Wichlińscy higienistki mają sposób na łagodzenie dolegliwości związanych z usuwaniem i piaskowaniem. Wykorzystują strumień wody, a w wyjątkowych przypadkach podajemy znieczulenie miejscowe.
Pacjenci, którzy regularnie wykonują zabiegi higienizacji i odwiedzają nasz gabinet o 6-8 miesięcy nie skarżą się na ból podczas usuwania kamienia.
W ramach kompleksowej higienizacji wykonujemy:
Skaling
Usuwanie kamienia nad- i poddziąsłowego za pomocą skalera ultradźwiękowego.
Piaskowanie
Usunięcie przebarwień i osadów np. z kawy, herbaty, czerwonego wina.
Polerowanie
Polega na wygładzeniu powierzchni zębów z wykorzystaniem stomatologicznych past i miękkich szczoteczek.
Fluoryzację
Pozwala na ochronę zębów przed nadwrażliwością i próchnicą. Instruktaż higieny ustnej - przedstawimy odpowiednio dobraną technikę szczotkowania i używania nici dentystycznej.
Zabieg higienizacji to oczyszczenie zębów z kamienia i osadu, który powstaje podczas jedzenia. Regularne wykonywanie higienizacji sprawia, że wyczyszczone stomatologicznymi szczoteczkami i pastami zęby i dziąsła są w dobrej kondycji.To prawda, że po samej higienizacji pacjenci oceniają swoje zęby jako bielsze. Natomiast wybielanie to zabieg estetyczny, polega na rozjaśnieniu koloru zębów o kilka tonów. Warto wiedzieć, że zęby bez kamienia osadu, gwarantują trwalszy efekt. Dlatego pierwszym krokiem przed wybielaniem jest higienizacja.
W czasie ciąży pacjentki powinny wykonać profesjonalną higienizację. Usuwanie płytki nazębnej oraz piaskowanie zębów. Nie warto się bać ani zwlekać, ponieważ odkładająca się płytka zmieni się kamień nazębny. Zabieg higienizacji jest bezpieczny, zalecamy wykonywanie higienizacji po I trymestrze.
Łuki i zamki aparatu ortodontycznego nie ułatwiają dbania i dokładnego szczotkowania w zaciszu domowym. Mogą pojawiać się przestrzenie, które nie zostały oczyszczone, ponieważ są trudno dostępne. Kamień ma negatywny wpływ na proces prostowania, utrudnia przesuwanie się zębów. Dlatego leczenie ortodontyczne wymaga częstszego wykonywania higienizacji co około 3-5 miesięcy.
Skontaktuj się z doświadczonym zespołem stomatologów i zyskaj pewność, że zdrowie Twoich zębów jest w najlepszych rękach.
Bez względu na to, czy masz pytania, potrzebujesz umówić się na wizytę, czy po prostu chcesz omówić swoje zmartwienia dotyczące pielęgnacji jamy ustnej, nasza przyjazna obsługa jest tu, aby Ci pomóc.
Priorytetem dla nas jest Twój komfort i dążymy do zapewnienia spersonalizowanych i profesjonalnych usług stomatologicznych. Skontaktuj się z nami już dziś i pozwól nam pomóc Ci w osiągnięciu wymarzonego uśmiechu.
Z nami uśmiechniesz się na nowo!
tel: 513 013 222
tel: 18 353 04 44
ul. 3 Maja 16
gorlice@stomatologiawichlinscy.pl
tel: 510 090 088
tel: 12 306 70 86
ul. Prądnicka 65/113
(róg ul. Lekarskiej i ul. Siemaszki)
krakow@stomatologiawichlinscy.pl