Implantologia

Uśmiechnij się na nowo!

Leczenie implantologiczne pozwala odzyskać estetykę naturalnego uśmiechu. Implantologia sprawia, że pacjenci na nowo mogą cieszyć się pełnym uśmiechem i odzyskują komfort jedzenia. 

Implanty zębowe to nowoczesne oraz trwałe zamienniki korzenia zęba, które są wykonane z wysokiej klasy tytanu. Materiał użyty do produkcji implantu jest biologicznie obojętny, co oznacza, że przez organizm nie jest uznawany jako ciało obce. Dzięki temu szybko się wgaja, a pacjenci mogą kontynuować odbudowę uśmiechu.

Odtwórz wideo
Edit Content

Braki w uzębieniu utrudniają spożywanie jedzenia, pogarszają prawidłową wymowę i odbierają piękno uśmiechu. Stanowią też początek wielu komplikacji w jamie ustnej np. migrowania zębów, które straciły oparcie. Implanty pozwalają szybko odbudować brakujące zęby, dzięki temu pacjenci podczas jedzenia używają całej ich powierzchni żującej. Odbudowany, brakujący ząb jest silnym filarem, który przywraca funkcje związane z rozdrabnianiem jedzenia, podtrzymuje sąsiadujące zęby, zatrzymuje proces utraty kości. 

Edit Content

Implant zębowy nie odbudowuje widocznej podczas uśmiechania się części utraconego zęba. Wszystko, co jest widoczne ponad linię dziąseł – to praca protetyczna. W przypadku pojedynczych braków są to korony, gdy brakuje kilku zębów wykonywane są specjalne mosty, a w bezzębiu – protezy ruchome a także mosty montowane na stałe-odbudowujące wszystkie brakujące zęby w jednym łuku. Gdy pacjent ma odbudowany korzeń zęba, kolejnym krokiem po zakończonym zabiegu wprowadzenia implantu, jest specjalistyczne leczenie protetyczne. Lekarz specjalizujący się w stomatologii protetycznej, czyli odbudowie zębów na podstawie cyfrowych wycisków uzębienia projektuje odbudowę uśmiechu. Materiał jakiego używamy w gabinetach Stomatologii Wichlińscy do odbudowy protetycznej to porcelana, które pozwalają na naturalne odwzorowanie koloru, kształtu i wielkości zęba. Dodatkową zaletą jest nieprzeciętna wytrzymałość i odporność na przebarwienia. Materiały z jakich korzystamy podczas odbudowy koron pozwalają naszym pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem na długie lata. 

Edit Content

W gabinetach Stomatologii Wichlińscy chirurdzy, którzy przeprowadzają zabiegi wprowadzenia implantu korzystają z nowoczesnego rozwiązania jakim są szablony chirurgiczne 3D. To rewolucja w implantologii pozwalająca na idealne zaplanowanie zabiegu w programie komputerowym, następnie wydrukowanie szablonu, przez który zostaje wprowadzony implant. Zabieg może być wykonywany bez użycia skalpela, dzięki temu pacjenci po wprowadzeniu implantów mogą szybciej wrócić do codziennego funkcjonowania. Użycie szablonu zapewnia precyzję wykonanego zabiegu, chirurg zawsze wprowadzi implant tak, jak zaplanował to w programie komputerowym, z uwzględnieniem sąsiadujących zębów i nerwów. Szablony drukowane w drukarce 3D zapewniają precyzję zabiegu co do 0,02 mm, czyli trzy razy mniej niż grubość włosa.

Etapy leczenia implantologicznego

Pierwszy krok do odbudowania braków zębowych i wprowadzenia implantu to konsultacja z chirurgiem stomatologicznym. Podczas spotkania lekarz ocenia warunki anatomiczne i możliwość wprowadzenia implantu, przeprowadza wywiad zdrowotny, by dobrać odpowiednie rozwiązania. Rozmawia z pacjentem na temat potrzeb i oczekiwań względem zabiegu, a na koniec przedstawia plan leczenia i koszty implantów. 

Kolejna wizyta w gabinecie Stomatologii Wichlińscy to czas na wykonanie pełnej diagnostyki pacjenta. Wykonywane są zdjęcia tomograficzne i cyfrowy wycisk jamy ustnej z użyciem skanera. Na podstawie zebranych danych powstaje precyzyjny plan zabiegu. Technik wraz z chirurgiem stomatologii w systemie komputerowym opracowują dokładne położenie implantu w kości i ustalają sekwencję wykonania zabiegu, czyli budują indywidualny szablon chirurgiczny. Następnie dane z systemu są przesyłane do drukarki 3D, która tworzy model szablonu. 

Zadzwoń do nas lub napisz i umów wizytę

Stomatologia Wichlińscy Kraków
tel: 510 090 088
tel: 12 306 70 86

Stomatologia Wichlińscy Gorlice
tel: 513 013 222
tel: 18 353 04 44

Zabieg wszczepiania implantu rozpoczyna się od kontroli szablonu w jamie ustnej pacjenta. Następnie, po wykonaniu znieczulenia miejscowego chirurg rozpoczyna zabieg wprowadzenia implantu zębowego. Korzystanie z szablonów chirurgicznych ogranicza inwazyjność zabiegu, ponieważ lekarz nie wykonuje rozległych nacięć dziąsła. Poprzez specjalne otwory w szablonie, czyli tuleje chirurg umieszcza tytanową śrubę czyli implant zębowy. Zaplanowana komputerowo sekwencja użycia narzędzi pod odpowiednim kątem pozwala zakończyć zabieg szybko i bezboleśnie. Chirurg korzystając z szablonu ma pewność, że cała procedura została przeprowadzona tak, jak wcześniej zaplanował. Po zakończonym zabiegu wykonujemy kontrolne zdjęcie RTG lub tomografię komputerową. Implant wgaja się do 12 tygodni, w tym czasie umawiamy pacjentów na konsultacje z lekarzem protetykiem, żeby rozpocząć proces odbudowy korony zęba. 

Wiele osób marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, ale obawa przed wysokimi kosztami usług stomatologicznych może stanowić przeszkodę. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomagają łatwiej sfinansować potrzebne zabiegi dentystyczne.

PayDent to innowacyjny system płatności, dzięki któremu możesz opóźnić płatności o 30 dni, bez dodatkowych opłat.
Dzięki PayDent opóźnisz płatność za swoje zabiegi stomatologiczne o 30 dni, bez dodatkowych opłat czy odsetek (RRSO 0%). Możesz również wybrać opcję rozłożenia płatności na 4, 8 lub 12 wygodnych, niskooprocentowanych rat. System pozwala na opłacenie dowolnej usługi stomatologicznej o wartości od 100 do 5000 złotych. Wystarczy poinformować o swoim zamiarze skorzystania z tej formy płatności. Co istotne, możesz korzystać z PayDent wielokrotnie, aż do osiągnięcia łącznego limitu w wysokości 5000 złotych. To daje swobodę finansowania kompleksowego leczenia stomatologicznego. Dzięki PayDent marzenie o pięknym uśmiechu staje się bardziej osiągalne, eliminując bariery finansowe związane z usługami stomatologicznymi.
MediRaty oferuje możliwość opłacenia kosztów zabiegu lub leczenia medycznego w niskich ratach.
Aby skorzystać z systemu MediRaty, istotne jest posiadanie zdolności kredytowej, zarówno dla Pacjenta, jak i osoby zaciągającej zobowiązanie na rzecz Pacjenta (np. rodzica względem dziecka).

Dzięki tym rozwiązaniom finansowym możesz skupić się na swoim leczeniu lub zabiegu, mając zapewnione wygodne i bezpieczne finansowanie. Dobra historia kredytowa i stałe dochody pozwalają również na korzystanie z prywatnej opieki zdrowotnej i innych usług medycznych, gdy tego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy to dla siebie czy dla swojego pupila. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub pomocy w uzyskaniu finansowania, możesz skontaktować się telefonicznie pod numerem 22 266 83 70 lub skorzystać z formularza kontaktowego na stronie www.mediraty.pl lub przez wiadomość na Facebooku

Dążymy do tego, żeby wszystkie zabiegi były przewidywalne i bezpieczne

Jeśli chcesz zapytać o to jak będzie wyglądał Twój plan leczenia, umów się na konsultacje i porozmawiaj z lekarzem.

Co to jest implantokorona?

Jest to korona, która zamocowana jest na platformie implantu za pomocą łącznika.

Dzięki cyfryzacji planowania leczenia staramy się, aby wszystkie korony były przykręcane.

Eliminując stosowanie cementu zmniejszamy prawdopodobieństwo stanów zapalnych przy implantach!

Co to jest łącznik?

Jest to element systemu implantologicznego, który jest przykręcany do implantu. Na łączniku docelowa korona jest przykręcana lub cementowana.

Wykonujemy wyłącznie łączniki indywidualne Atlantis!

Kiedy impltanty?

Edit Content

Gdy brakuje jednego zęba

Optymalnym rozwiązaniem jest korona przymocowana do implantu stomatologicznego 

Zalety – brak konieczności szlifowania zębów sąsiednich pod most

Edit Content

Gdy brakuje kilku zębów

Optymalne rozwiązania: Oddzielne korony na implantach stomatologicznych. Most przytwierdzony do co najmniej dwóch implantów stomatologicznych
Edit Content

Gdy brakuje wszystkich zębów

Optymalne rozwiązania: Pełny most przytwierdzony do kilku implantów stomatologicznych. Proteza ruchoma przymocowana do co najmniej dwóch implantów stomatologicznych — proteza pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, ale można ją łatwo wyjąć do wyczyszczenia

Zadzwoń do nas już dziś i umów się na wizytę

Umów się na konsultację do lekarza dentysty, który przygotuje plan leczenia.

Pytania pacjentów

i odpowiedzi lekarza (chirurga)
Nasi chirurdzy, specjaliści w implantologii chętnie odpowiedzą na Twoje pytania związane z przebiegiem zabiegu. Umów się na konsultację.
Implant to tytanowa śruba, która jest wprowadzana w miejsce utraconego zęba i pozwala odtworzyć funkcję korzenia. Implant nie jest widoczny, ponieważ w całości znajduje się w kości, pod powierzchnią dziąsła. Odtworzenie zęba polega na przymocowaniu do implantu łącznika, a następnie umieszcza się na nim koronę protetyczną, kolorem i kształtem dopasowaną do zębów pacjenta.
Czas wgajania się implantu to 12 tygodni, po tym okresie przykręcane są stałe prace protetyczne, czyli część zęba ponad linią dziąseł. W tym czasie dobrym rozwiązaniem są korony tymczasowe, które mogą zostać osadzone w dniu wprowadzenia implantu. Na rozwiązanie tymczasowe decydują się pacjenci, których braki zębowe występują w przedniej części uzębienia i chcą od razu uzyskać pełen efekt odbudowania zębów.
Aby można było założyć implant, kość szczęki i żuchwy powinna być w pełni dojrzała. Dlatego implanty zakłada się zwykle u pacjentów, którzy ukończyli co najmniej 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej, ostatnio wykonywaliśmy zabieg wprowadzenia czterech implantów pod protezę teleskopową dla pacjentki po 80 roku życia i pacjenta w wieku 92 lat, gdzie wprowadziliśmy dwa implanty w łuku dolnym. Pacjent od dwóch lat cieszy się ze stabilnej wspartej na dwóch implantach dolnej protezy teleskopowej.
Leczenie implantologiczne jest dobrze udokumentowane, to oznacza, że powstało wiele przypadków i dróg do rozwiązania, żeby zapewnić pacjentom bezpieczne leczenie. Jest szeroko opisywane w publikacjach naukowych na całym świecie. Aktualnie implantologia to najszybciej rozwijająca się gałąź stomatologii. Leczenie jest nowoczesne i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Chirurdzy na całym świecie wymieniają się doświadczeniem w ramach kongresów,wyjazdów szkoleniowych i publikacji naukowych.

Na sukces leczenia implantami zębowymi wpływa profilaktyka. W przypadku złej higieny gojenie się wszczepu może być utrudnione. Podczas konsultacji chirurgicznych rozpoznajemy stan zdrowia, analizujemy wywiad zdrowotny, by zminimalizować ryzyko nie zagojenia się implantu z uwagi na choroby współistniejące.
Producent implantów, które używamy w gabinetach Stomatologii Wichlińscy daje dożywotnią gwarancję na każdy wszczep. W przypadku implantów, tak jak zębów naturalnych - ważna jest profilaktyka i pojawianie się na wizytach kontrolnych. Pacjenci po zabiegu implantologicznym powinni stosować się do zaleceń i wykonywać co pół roku higienizację i raz w roku zdjęcie rvg implantów w jednym z naszych gabinetów.

Jeżeli chcesz odbudować brakujące zęby umów się na konsultację implantologiczną, aby podjąć decyzję dotyczącą leczenia

ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN >
Przed zabiegiem implantacji mogą być konieczne dodatkowe zabiegi, które polepszą warunki w jamie ustnej, czyli regeneracja kości, podniesienie dna zatoki szczękowej. Jeśli po konsultacji z chirurgiem implantologiem pacjent potrzebuje wykonać jakikolwiek zabieg przygotowawczy, wtedy jest skierowany do specjalistów pracujących w naszym gabinecie.
Implant, czyli tytanowa śruba zastępuje korzeń zęba i tkwi w kości,która przykryta jest dziąsłem. Kolejny etap odbudowania zęba to korona, część zęba, która służy do rozgniatania i przeżuwania. Dziś prace protetyczne polegające na odbudowie tzw. koron są robione na materiałach wysokiej klasy. Nowe, odbudowane zęby kolorem i kształtem nie różnią się od pozostałych - wyglądają jak naturalne zęby.
Często leczenie implantologiczne jest droższe od leczenia z zastosowaniem mostów i koron. Z perspektywy czasu jednak okazuje się być bardziej ekonomicznym i satysfakcjonującym rozwiązaniem dla Pacjenta. Korzyści z zastosowania implantów jest więcej, chociażby komfort podczas spożywania posiłków. Jest on znacznie wyższy niż ten wynikający z zastosowania konwencjonalnych protez. Pacjentom po zabiegu implantacji zapewniamy stały kontakt z lekarzem poprzez ambulatoryjna linię telefoniczną 7 dni w tygodniu.

Masz inne pytania lub chcesz poprosić o dokładną cenę implantu? Umów się na konsultację, porozmawiaj ze specjalistą.

UMÓW TERMIN>
Lekarz stomatolog szczegółowo ocenia każdy przypadek, zanim zakwalifikuje pacjenta do leczenia implantoprotetycznego.Wszelkie choroby o charakterze miejscowym lub ogólnym pod kontrolą specjalisty, nie są przeciwwskazaniem do założenia implantu.
Nowe zęby są wytrzymałe i bezpieczne — można jeść, mówić i uśmiechać się bez żadnych obaw.
Alergia na tytan występuje bardzo rzadko. Należy powiadomić swojego lekarza o możliwości wystąpienia alergii.

W takim przypadku można skierować pacjenta na testy alergologiczne.
Implanty stomatologiczne produkowane są materiałów biokompatybilnych, to oznacza, że są szybko i dobrze przyswajane przez organizm. Możemy wyróżnić dwa rodzaje implantów: tytanowe implanty zębowe oraz rzadziej stosowane implanty cyrkonowe. Implanty tytanowe cechuje wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Zaraz po zabiegu wprowadzenia implantu pacjenci mogą odczuwać ból i dyskomfort, co jest normalnie i nie powinno budzić obaw. W naszych gabinetach zawsze kontaktujemy się z pacjentem kolejnego dnia po zabiegu implantacji. W przypadku takich objawów jak: ból, obrzęk i zaczerwienienie wokół implantu, ruchomość implantu, krwawienie, zbieranie się treści ropnej w okolicy implantu, odsłonięcie elementu implantu - pacjenci od razu powinni zgłosić się do naszego gabinetu, aby uzyskać stosowną pomoc.

Pacjenci muszą przestrzegać zaleceń pooperacyjnych. Najważniejszym jest powstrzymanie się od spożywania gorących pokarmów w dniu zabiegu oraz gryzienia operowaną okolicą twardych pokarmów przez około 14 dni. W ciągu kilku dni od zabiegu pacjenci powinni unikać także wysiłku fizycznego, korzystania z sauny oraz palenia papierosów. Higiena jest najważniejsza, dlatego przez około tydzień powinna ograniczyć się do delikatnego oczyszczania za pomocą miękkiej szczoteczki, stosowania pasty o właściwościach bakteriobójczych oraz specjalnych płukanek.
Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, tak. samo jak w przypadku leczenia ubytków. Wprowadzenie implantu często jest mniej skomplikowanym zabiegiem niż usunięcie zęba. Pacjenci mogą odczuwać dyskomfort tak, jak po usunięciu zęba, jednak nie utrzymuje się on zbyt długo i zawsze mogą wspierać się środkami przeciwbólowymi.
Proces gojenia się dziąsła po wszczepieniu zależy od wielu czynników, w tym głównie od predyspozycji genetycznych. Najczęściej rany w jamie ustnej goją się ok. 10-14 dni. Jeśli pacjent pali papierosy i/lub nadużywa alkohol, to proces gojenia będzie wydłużony.
Wszystkie zabiegi planowane są komputerowo, a następnie wykonywane są przy użyciu indywidualnie wydrukowanych szablonów 3D, za pomocą których wprowadzony implant. Metoda wykorzystywania szablonów chirurgicznych pozwala na wykonanie zabiegu bez konieczności cięcia i szycia lub ze znacznym ich ograniczeniem. Po wykonaniu znieczulenia - chirurg nakłada szablon i , korzystając z odpowiednich narzędzi we wcześniej zaplanowanej sekwencji - wprowadza implant. Zabieg trwa około 30 minut.
Naszych pacjentów zawsze kierujemy na higienizację, która powinna odbyć się 1-2 tygodni przed wprowadzeniem implantu. Usunięcie kamienia i złogów bakterii pozwala uzyskać czyste pole zabiegowe, które korzystnie wpływa na prawidłowe gojenie się wszczepionego implantu.

Chcesz poznać pełne plan leczenia i dowiedzieć się jak u Ciebie będzie wyglądał zabieg? Umów się na konsultację, by poznać indywidualne etapy leczenia.

UMÓW KONSULTACJĘ!

W Stomatologii Wichlińscy w Krakowie i Gorlicach oferujemy leczenie implantologiczne, które stanowi doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub więcej zębów. Wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii, co zapewnia pacjentowi skuteczność i bezpieczeństwo W naszych gabinetach stosujemy tylko sprawdzone i wysokiej jakości materiały i narzędzia.. Przeprowadzamy zabiegi z zachowaniem najwyższych standardów higieny i aseptyki.

Nasza oferta w zakresie implantologii ma wiele zalet. Implanty zębowe są najbardziej trwałym i skutecznym rozwiązaniem na rynku. Po ich wykonaniu, pacjent może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas. Materiał wykorzystany do stworzenia implantu zębowego jest traktowany przez organizm jak naturalne zęby, co minimalizuje ryzyko odrzucenia implantu przez organizm i pozwala na odtworzenie naturalnego wyglądu zębów.

Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania dla Twojego uśmiechu, zapraszamy do naszych gabinetów w Krakowie i Gorlicach. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą Ci, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Zadzwoń do nas już dziś i umów się na wizytę

U jednego z naszych doświadczonych lekarzy stomatologów. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech dzięki Stomatologii Wichlińscy!
pl_PLPolish

Informacja o plikach Cookie

Nasza strona internetowa używa plików cookie, aby zapewnić Ci najlepsze możliwe doświadczenie podczas przeglądania naszej strony. Pliki cookie to małe pliki tekstowe, które są zapisywane na Twoim urządzeniu (komputerze, telefonie lub tablecie) podczas odwiedzania różnych stron internetowych.