Implantologia

Uśmiechnij się na nowo!

Leczenie implantologiczne pozwala odzyskać estetykę naturalnego uśmiechu. Implantologia sprawia, że pacjenci na nowo mogą cieszyć się pełnym uśmiechem i odzyskują komfort jedzenia.

Implanty zębowe to nowoczesny oraz trwały zamiennik korzenia zęba, który wykonany jest z wysokiej klasy tytanu. Materiał użyty do produkcji implantu jest biologicznie obojętny, co oznacza, że przez organizm nie jest uznawany jako ciało obce. Dzięki temu szybko się wgaja, a pacjenci mogą dalej kontynuować odbudowę uśmiechu.

Odtwórz wideo
Edit Content

Braki w uzębieniu utrudniają spożywanie jedzenia, pogarszają prawidłową wymowę i odbierają piękno uśmiechu. Stanowią też początek wielu komplikacji w jamie ustnej np. migrowania zębów, które straciły oparcie. Implanty pozwalają szybko odbudować brakujące zęby, dzięki temu pacjenci podczas jedzenia używają całej ich powierzchni żującej. Odbudowany, brakujący ząb jest silnym filarem, który przywraca funkcje związane z rozdrabnianiem jedzenia, podtrzymuje sąsiadujące zęby, zatrzymuje proces utraty kości. 

Edit Content

Implant zębowy nie odbudowuje widocznej podczas uśmiechania się części utraconego zęba. Wszystko, co jest widoczne ponad linię dziąseł to praca protetyczna. W przypadku pojedynczych braków są to korony, gdy brakuje kilku zębów wykonywane są specjalne mosty, a w bezzębiu – protezy ruchome. Kolejnym krokiem po zakończonym zabiegu wprowadzenia implantu, gdy pacjent ma odbudowany korzeń zęba, jest specjalistyczne leczenie protetyczne. Lekarz specjalizujący się w estetyce i odbudowie zębów, który na podstawie cyfrowych wycisków uzębienia projektuje odbudowę uśmiechu pacjenta. Materiał, jaki używamy w gabinetach Stomatologii Wichlińscy do odbudowy protetycznej to porcelana, która pozwala na naturalne odwzorowanie koloru, kształtu i zdolność odbijania światła. Dodatkową zaletą jest ich nieprzeciętna wytrzymałość i odporność na przebarwienia. Materiały z jakich korzystamy podczas odbudowy koron pozwalają naszym pacjentom cieszyć się pięknym uśmiechem na długie lata. 

Edit Content

W gabinetach Stomatologii Wichlińscy chirurdzy, którzy przeprowadzają zabiegi wprowadzenia implantu korzystają z nowoczesnego rozwiązania jakim są szablony chirurgiczne 3D. To rewolucja w implantologii pozwalająca na idealne zaplanowanie zabiegu w programie komputerowym, następnie wydrukowanie szablonu, przez który zostaje wprowadzony implant. Zabieg może być wykonywany bez użycia skalpela, dzięki temu pacjenci po wprowadzeniu implantów mogą szybciej wrócić do codziennego funkcjonowania. Użycie szablonu zapewnia precyzję wykonanego zabiegu, chirurg zawsze wprowadzi implant tak, jak zaplanował to w programie komputerowym, z uwzględnieniem sąsiadujących zębów i nerwów. Szablony drukowane w drukarce 3D zapewniają precyzję zabiegu co do 0,02 mm, czyli trzy razy mniej niż grubość włosa.

Etapy leczenia implantologicznego

Pierwszy krok do odbudowania braków zębowych i wprowadzenia implantu to konsultacja z chirurgiem stomatologicznym. Podczas spotkania lekarz ocenia warunki anatomiczne i możliwość wprowadzenia implantu, przeprowadza wywiad zdrowotny, by dobrać odpowiednie rozwiązania. Rozmawia z pacjentem na temat potrzeb i oczekiwań względem zabiegu, a na koniec przedstawia plan leczenia i koszty implantów. 

Kolejna wizyta w gabinecie Stomatologii Wichlińscy to czas na wykonanie pełnej diagnostyki pacjenta. Wykonywane są zdjęcia tomograficzne i cyfrowy wycisk jamy ustnej z użyciem skanera. Na podstawie zebranych danych powstaje precyzyjny plan zabiegu. Technik wraz z chirurgiem stomatologii w systemie komputerowym opracowują dokładne położenie implantu w kości i ustalają sekwencję wykonania zabiegu, czyli budują indywidualny szablon chirurgiczny. Następnie dane z systemu są przesyłane do drukarki 3D, która tworzy model szablonu. 

Zabieg wszczepiania implantu rozpoczyna się od kontroli szablonu w jamie ustnej pacjenta. Następnie po wykonaniu znieczulenia miejscowego chirurg rozpoczyna zabieg wprowadzenia implantu zębowego. Korzystanie z szablonów chirurgicznych ogranicza inwazyjność zabiegu, lekarz nie wykonuje rozległych nacięć dziąsła. Poprzez specjalne otwory w szablonie, czyli tuleje chirurg umieszcza tytanową śrubę czyli implant zębowy. Zaplanowana komputerowo sekwencja użycia narzędzi pod odpowiednim kątem pozwala zakończyć zabieg szybko i bezboleśnie. Chirurg korzystając z szablonu ma pewność, że cała procedura została przeprowadzona, tak jak wcześniej zaplanował. Po zakończonym zabiegu wykonujemy kontrolne zdjęcie rvg lub tomografię komputerową.. Implant wgaja się do 12 tygodni, w tym czasie umawiamy pacjentów na konsultacje z lekarzem protetykiem, żeby rozpocząć proces odbudowy korony zęba. 

Dążymy do tego, żeby wszystkie zabiegi były przewidywalne i bezpieczne.
Jeśli chcesz zapytać o to jak będzie wyglądał Twój plan leczenia, umów się na konsultacje i porozmawiaj z lekarzem.

Co to jest implantokorona?

Jest to korona, która zamocowana jest na platformie implantu za pomocą łącznika.

Dzięki cyfryzacji planowania leczenia staramy się, aby wszystkie korony były przykręcane.

Eliminując stosowanie cementu zmniejszamy prawdopodobieństwo stanów zapalnych przy implantach!

Co to jest łącznik?

Jest to element systemu implantologicznego, który jest przykręcany do implantu. Na łączniku docelowa korona jest przykręcana lub cementowana.

Wykonujemy wyłącznie łączniki indywidualne Atlantis!

Kiedy impltanty?

Edit Content

Gdy brakuje jednego zęba

Optymalnym rozwiązaniem jest korona przymocowana do implantu stomatologicznego 

Zalety – brak konieczności szlifowania zębów sąsiednich pod most

Edit Content

Gdy brakuje kilku zębów

Optymalne rozwiązania: Oddzielne korony na implantach stomatologicznych. Most przytwierdzony do co najmniej dwóch implantów stomatologicznych
Edit Content

Gdy brakuje wszystkich zębów

Optymalne rozwiązania: Pełny most przytwierdzony do kilku implantów stomatologicznych. Proteza ruchoma przymocowana do co najmniej dwóch implantów stomatologicznych — proteza pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, ale można ją łatwo wyjąć do wyczyszczenia

Pytania pacjentów

i odpowiedzi lekarza (chirurga)
Nasi chirurdzy, specjaliści w implantologii chętnie odpowiedzą na Twoje pytania związane z przebiegiem zabiegu. Umów się na konsultację.
Implant to tytanowa śruba, która jest wkręcana w miejsce utraconego zęba i pozwala odtworzyć funkcję korzenia. Implant nie jest widoczny, ponieważ w całości znajduje się w kości, pod powierzchnią dziąsła. Odtworzenie zęba polega na przymocowaniu do implantu łącznika, a następnie umieszcza się na nim koronę protetyczną, kolorem i kształtem dopasowaną do zębów pacjenta.
Czas wgajania się implantu to 12 tygodni, po tym okresie przykręcane są stałe prace protetyczne, czyli część zęba ponad linią dziąseł. Rozwiązaniem na czas gojenia się implantu są korony tymczasowe, które mogą zostać osadzone w dniu zabiegu wprowadzenie implantu. Na rozwiązanie tymczasowe decydują się pacjenci, których braki zębowe są występują w przedniej części zębów i chcą od razu uzyskać pełen efekt odbudowania zębów.
Aby można było założyć implant, kość szczęki i żuchwy powinna być w pełni dojrzała. Dlatego implanty zakłada się zwykle u pacjentów, którzy ukończyli co najmniej 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej, ostatnio wykonywaliśmy zabieg wprowadzenia czterech implantów pod protezę teleskopową dla pacjentki po 80 roku życia.
Leczenie implantologiczne jest dobrze udokumentowane, to oznacza, że powstało wiele przypadków i dróg do rozwiązania, żeby zapewnić pacjentom bezpieczne leczenie. Aktualnie implantacja to najszybciej rozwijająca się gałąź stomatologii. Leczenie jest nowoczesne i zgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Chirurdzy na całym świecie wymieniają się doświadczeniem w ramach kongresów i wyjazdów szkoleniowych.

Na sukces leczenia implantami zębowymi wpływa profilaktyka. W przypadku złej higieny gojenie się wszczepu może być utrudnione. Podczas konsultacji chirurgicznych rozpoznajemy stan zdrowia, analizujemy wywiad zdrowotny, by zminimalizować ryzyko nie zagojenia się implantu z uwagi na choroby współistniejące.
Producent implantów, które używamy w gabinetach Stomatologii Wichlińscy daje dożywotnią gwarancję na każdy wszczep. W przypadku implantów, tak jak zębów naturalnych - ważna jest profilaktyka i pojawianie się na wizytach kontrolnych. Pacjenci po zabiegu implantologicznym powinni stosować się do zaleceń i wykonywać co pół roku higienizację i raz w roku zdjęcie rvg implantów w jednym z naszych gabinetów.

Jeżeli chcesz odbudować brakujące zęby umów się na konsultację implantologiczną, aby podjąć decyzję dotyczącą leczenia

ZAPYTAJ O WOLNY TERMIN >
Przed zabiegiem implantacji mogą być potrzebne do wykonania dodatkowe zabiegi, które polepszą warunki w jamie ustnej, czyli regeneracja kości, podniesienia dna zatoki szczękowej. Jeśli po konsultacji z chirurgiem implantologiem pacjent potrzebuje wykonać jakikolwiek zabieg przygotowawczy, wtedy jest skierowany do specjalistów pracujących w naszym gabinecie.
Implant, czyli tytanowa śruba zastępuje korzeń zęba i tkwi w kości która przykryta jest dziąsłem. Kolejny etap odbudowania zęba to korona, część zęba, która służy do rozgniatania i przeżuwania. Dziś prace protetyczne polegające na odbudowie tzw. koron są robione na materiałach wysokiej klasy. Nowe, odbudowane zęby kolorem, kształtem niczym nie różnią się od pozostałych - wyglądają jak naturalne zęby.
Często leczenie implantologiczne jest droższe od leczenia z zastosowaniem mostów i koron. Jednakże w dłuższym okresie czasu, leczenie implantologiczne okazuje się być bardziej ekonomicznym i satysfakcjonującym rozwiązaniem dla Pacjenta. Korzyści z zastosowania implantów jest więcej, chociażby komfort podczas spożywania posiłków, w odniesieniu do zastosowania konwencjonalnych protez. Pacjentom po zabiegu implantacji zapewniamy stały kontakt z lekarzem poprzez ambulatoryjna linię telefoniczną 7 dni w tygodniu.

Masz inne pytania lub chcesz poprosić o dokładną cenę implantu? Umów się na konsultację, porozmawiaj ze specjalistą.

UMÓW TERMIN >
Jeśli choroba o charakterze miejscowym lub ogólnym jest pod kontrolą specjalisty, leczenie implantologiczne jest możliwe. Lekarz stomatolog szczegółowo ocenia każdy przypadek , zanim zakwalifikuje pacjenta do leczenia implantoprotetycznego.
Nowe zęby są wytrzymałe i bezpieczne — można jeść, mówić i uśmiechać się bez żadnych obaw.
Alergia na tytan występuje bardzo rzadko. Należy powiadomić swojego lekarza o możliwości wystąpienia alergii.

W takim przypadku można skierować pacjenta do wykonania testów alergologicznych.
Implanty stomatologiczne produkowane są materiałów biokompatybilnych, to oznacza, że są szybko i dobrze przyswajane przez organizm. Możemy wyróżnić dwa rodzaje implantów: tytanowe implanty zębowe oraz rzadziej stosowane implanty cyrkonowe. Implanty tytanowe cechuje wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Zaraz po zabiegu wprowadzenie implantu pacjenci mogą odczuwać ból i dyskomfort, co jest normalnie i nie powinno być niepokojące. W naszych gabinetach zawsze kontaktujemy się z pacjentem kolejnego dnia po zabiegu implantacji. W przypadku takich objawów jak: ból, obrzęk i zaczerwienienie wokół implantu, ruchomość implantu, krwawienie, zbieranie się treści ropnej w okolicy implantu, odsłonięcie elementu implantu - pacjenci od razu powinni zgłosić się do naszego gabinetu by uzyskać stosowną pomoc.

Pacjenci muszą przestrzegać zaleceń pooperacyjnych. Najważniejszym jest powstrzymanie się od spożywania gorących pokarmów w dniu zabiegu, oraz gryzienia operowaną okolicą twardych pokarmów przez około 14 dni. W ciągu kilku dni od zabiegu pacjenci powinni unikać także wysiłku fizycznego, korzystania z sauny oraz palenia papierosów. Higiena jest najważniejsza, dlatego przez około tydzień powinna ograniczyć się do delikatnego oczyszczania za pomocą miękkiej szczoteczki, stosowania pasty o właściwościach bakteriobójczych oraz specjalnych płukanek.
Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie jest takie samo jak np. w przypadku leczenia ubytków. Wprowadzenie implantu często jest mniej skomplikowanym zabiegiem niż usunięcie zęba. Pacjenci mogą odczuwać dyskomfort tak, jak po usunięciu zęba, jednak nie utrzymuje się on zbyt długo i zawsze mogą wspierać się środkami przeciwbólowymi.
Proces gojenia się dziąsła po wszczepieniu indywidualnie zależy od wielu czynników, w tym głównie od predyspozycji genetycznych.Najczęściej rany w jamie ustnej goją się ok. 10-14 dni. Jeśli pacjent pali papierosy i/lub nadużywa alkohol, to proces gojenia będzie wydłużony.
Wszystkie zabiegi planowane są komputerowo, a następnie wykonywane są przy użyciu indywidualnie wydrukowanego szablonów 3D, przez który zostanie wprowadzony implant. Metoda wykorzystywania szablonów chirurgicznych pozwala na wykonanie zabiegu bez konieczności cięcia i szycia lub ze znacznym ich ograniczeniem. Po wykonaniu znieczulenia chirurg nakłada szablon, korzystając z odpowiednich narzędzi we wcześniej zaplanowanej sekwencji wprowadza implant. Zabieg trwa około 30 minut.
Naszych pacjentów zawsze kierujemy na higienizację, która powinna odbyć się 1-2 tygodni przed wprowadzeniem implantu. Usunięcie kamienia i złogów bakterii pozwala uzyskać czyste pole zabiegowe, które korzystnie wpływa na prawidłowe gojenie się wszczepionego implantu.

Chcesz poznać pełne plan leczenia i dowiedzieć się jak u Ciebie będzie wyglądał zabieg? Umów się na konsultację, by poznać indywidualne etapy leczenia.

UMÓW KONSULTACJĘ!

W Stomatologii Wichlińscy w Krakowie i Gorlicach oferujemy leczenie implantologiczne, które stanowią doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub więcej zębów. Wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii, co gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo dla pacjenta. W naszych gabinetach stosujemy tylko sprawdzone i wysokiej jakości materiały i narzędzia, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów. Przeprowadzamy zabiegi z zachowaniem najwyższych standardów higieny i aseptyki.

Nasza oferta w zakresie implantologii ma wiele zalet. Implanty zębowe są najbardziej trwałym i skutecznym rozwiązaniem na rynku. Po ich wykonaniu, pacjent może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas. Materiał wykorzystany do stworzenia implantu zębowego jest traktowany przez organizm jak naturalne zęby, co minimalizuje ryzyko odrzucenia implantu przez organizm i pozwala na odtworzenie naturalnego wyglądu zębów.
Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania dla swojego uśmiechu, zapraszamy do naszych gabinetów w Krakowie i Gorlicach. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą Ci, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Zadzwoń do nas już dziś i umów się na wizytę u jednego z naszych doświadczonych lekarzy stomatologów. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech dzięki Stomatologii Wichlińscy!

pl_PLPolish