Menu button

Implantologia

Leczenie implantologiczne polega na rekonstrukcji uzębienia z wykorzystaniem wszczepów zębowych. W Klinikach Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy stosujemy sprawdzony i certyfikowany system implantologiczny premium – Astra Tech EV.

Więcej

Każde leczenie implantologiczne w naszych klinikach poprzedzone jest dokładną diagnostyką radiologiczną z wykorzystaniem zaawansowanej tomografii komputerowej ( cbct z wizualizacją 3D). Kolejnym etapem jest skanowanie skanerem wewnątrzustnym, celem zaplanowania zabiegu przy użyciu specjalistycznego oprogramowania będącego częścią procesu, zwanego „nawigacją w implantologii”.

Więcej

implantologia

Co to jest implantokorona?

Jest to korona, która zamocowana jest na platformie implantu za pomocą łącznika.

Dzięki cyfryzacji planowania leczenia staramy się, aby wszystkie korony były przykręcane.

Eliminując stosowanie cementu zmniejszamy prawdopodobieństwo stanów zapalnych przy implantach!

Więcej

Co to jest łącznik?

Jest to element systemu implantologicznego, który jest przykręcany do implantu. Na łączniku docelowa korona jest przykręcana lub cementowana.

Wykonujemy wyłącznie łączniki indywidualne Atlantis!

Więcej

Dlaczego implanty?

  • Długoterminowe rozwiązanie przywracające wysoką jakość życia
  • Zęby osadzone na implantach są identyczne jak zęby naturalne
  • Nie ma potrzeby szlifowania zębów sąsiednich w celu wykonania mostu
  • Imitują anatomię naturalnych korzeni zębowych
  • Bezpieczne i sprawdzone rozwiązanie, gdy trzeba zastąpić jeden lub więcej brakujących zębów.
  • Stymulują kość szczęki i żuchwy oraz dziąsła, zapewniają atrakcyjny i estetyczny efekt, a jednocześnie pomagają podtrzymać struktury twarzy
  • Rozwiązania na każdą sytuację

Kiedy implanty?

Gdy brakuje jednego zęba

Optymalnym rozwiązaniem jest korona przymocowana do implantu stomatologicznego

Zalety – brak konieczności szlifowania zębów sąsiednich pod most

Gdy brakuje kilku zębów

Optymalne rozwiązania: Oddzielne korony na implantach stomatologicznych. Most przytwierdzony do co najmniej dwóch implantów stomatologicznych

 

Gdy brakuje wszystkich zębów

Optymalne rozwiązania: Pełny most przytwierdzony do kilku implantów stomatologicznych.  Proteza ruchoma przymocowana do co najmniej dwóch implantów stomatologicznych — proteza pozostaje bezpiecznie na swoim miejscu, ale można ją łatwo wyjąć do wyczyszczenia

Etapy leczenia
implantologicznego

Dlaczego my?

Ponad 15 lat doświadczenia w implantologii

Implanty wyłącznie klasy premium

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny

Wszystkie zabiegi planowane są komputerowo (nawigacja komputerowa)

Możliwość wykonywania zabiegów bez konieczności cięcia i szycia (bezpłatowe)

Każdy zabieg w oparciu o szablon chirurgiczny (najwyższe bezpieczeństwo)

Stosujemy wyłącznie łączniki indywidualne Atlantis

Stosujemy w większości prace przykręcane (bez cementu – częstej przyczyny zapaleń)

Pozabiegowa opieka pacjenta implantologicznego

FAQ

Kto może skorzystać z implantów stomatologicznych?

Aby można było założyć implant, kość szczęki i żuchwy powinna być w pełni dojrzała. Dlatego implanty zakłada się zwykle u pacjentów, którzy ukończyli co najmniej 18 lat.

Czy implanty zębowe są bezpieczne i jak długo będą mi służyć?

Implanty są bezpieczne. Można powiedzieć, że implanty, tak jak naturalne zęby, będą z nami tak długo jak długo będziemy o nie dbać. Właśnie sposób w jaki dbamy o higienę i częstotliwość wizyt kontrolnych w KLINIKACH STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ I IMPLANTOLOGII WICHLIŃSCY mają największy wpływ na żywotność implantów. Producent implantów stosowanych w naszym Centrum udziela DOŻYWOTNIEJ GWARANCJI na każdy wszczep.

Czy implanty są możliwe do zastosowania w każdej sytuacji kiedy chcemy uzupełnić brakujący ząb?

To zależy m.in. od jakości i ilości kości szczęki i żuchwy. Specjaliści z Klinik Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy kierują Pacjenta na odpowiednie badania w tym m.in. na tomografię komputerową w celu sprawdzenia warunków kostnych w odniesieniu do zabiegu implantacji. Jeśli brakuje wystarczającej ilości zdrowej kości, niemożliwe będzie wprowadzenie implantu bez jej regeneracji w obrębie planowanego zabiegu.

Czy implantacja boli?

Zabieg jest bezbolesny. Wprowadzenie implantu jest nierzadko mniej skomplikowanym zabiegiem niż usunięcie zęba i wykonywane jest w prostym znieczuleniu miejscowym. W ciągu tygodnia od zabiegu, tak jak po ekstrakcji, możesz odczuwać niewielki dyskomfort.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

Specjaliści z Klinik Stomatologii Estetycznej i Implantologii Wichlińscy przedstawią Ci plan leczenia i czas jego trwania. Dołożymy wszelkich starań aby go dostosować do Twoich potrzeb i możliwości. W niektórych przypadkach można osadzić koronę zęba w dniu implantacji. W innych, odbudowa korony zęba następuje od 12 tygodni od terminu implantacji. W czasie wgajania implantu istnieje możliwość zastosowania tzw. koron tymczasowych. W czasie wgajania implantu/implantów istnieje możliwość zastosowania uzupełnień tymczasowych.

Czy implanty widać?

W większości przypadków rekonstrukcje protetyczne wykonywane na implantach wyglądają jak naturalne zęby.

Ile kosztuje leczenie implantologiczne?

Często leczenie implantologiczne jest droższe od leczenia z zastosowaniem mostów i koron. Jednakże w dłuższym okresie czasu, leczenie implantologiczne okazuje się być bardziej ekonomicznym i satysfakcjonującym rozwiązaniem dla Pacjenta. Korzyści z zastosowania implantów jest więcej, chociażby komfort podczas spożywania posiłków, w odniesieniu do zastosowania konwencjonalnych protez. Pacjentom po zabiegu implantacji zapewniamy stały kontakt z lekarzem poprzez ambulatoryjna linię telefoniczną 7 dni w tygodniu.

Czy istnieją choroby, które mogłyby uniemożliwić założenie implantu?

W większości przypadków, jeśli choroba o charakterze lokalnym lub ogólnym jest pod kontrolą, leczenie implantologiczne jest możliwe. Lekarz stomatolog szczegółowo oceni konkretny przypadek, zanim określi możliwość zastosowania leczenia implantoprotetycznego.

Czy mając nowy ząb (zęby), mogę normalnie żuć i jeść?

Nowe zęby są wytrzymałe i bezpieczne — można jeść, mówić i uśmiechać się bez najmniejszych obaw.

Czy mogę mieć uczulenie na implanty?

Alergia na tytan występuje bardzo rzadko. Należy powiadomić swojego lekarza o wszelkich alergiach oraz schorzeniach.