Wybielanie

Przebarwienia powstałe na zębach są częstym problem estetycznym, z którym pacjenci zgłaszają się do naszych lekarzy.

Zabieg wybielania zębów pozwala przywrócić im blask i uzyskać jaśniejszy kolor szkliwa. Kiedy powierzchni zębów zostają usunięte plamy oraz przebarwienia to uśmiech od razu staje się bielszy. 

W gabinecie dentystycznym pacjenci mogą wybrać metodę wybielania. Wiemy, że decyzja może być trudna, chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania związane z efektami po wybielaniu, z niepożądanymi efektami ubocznymi i co robić by utrzymać długotrwały efekt wybielania.

Efekt bielszych o kilka odcieni zębów...

Można uzyskać podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wybielania zębów redukuje przebarwienia związane z dietą, przyjmowanymi lekami. Warto pamiętać, że wybielanie rozjaśnia naturalne zęby. 

Na pytanie jakie wybielanie wybrać nasi dentyści i higienistki odpowiadają zgodnie: najlepsze i dopasowane do potrzeb zębów pacjenta, który zgłasza się do nas na zabieg wybielania.

W gabinetach Stomatologii Wichlińscy oferujemy wybielanie metodą gabinetową i domową, czyli nakładkową.

IMG_6885

Na czym polegają te metody
i jakie dają efekty?

Pacjenci określają ją jako metodę, która daje natychmiastowy efekt już po pierwszej wizycie. Wybielanie zębów z użyciem systemu Beyond pozwala uzyskać średnie rozjaśnienie koloru do nawet 8 odcieni. Zabieg wybielania polega na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, jego działanie jest aktywowane poprzez zastosowanie zimnego światła emitowanego przez lampę Beyond. Zabieg usuwa silne przebarwienia znajdujące się na powierzchni zębów. Trwa ponad godzinę, nie trzeba go powtarzać na kolejnej wizycie. Wybielanie zębów metodą Beyond jest bezpieczne, jednak u niektórych pacjentów może pojawić się nadwrażliwość dziąseł w trakcie wybielania.
Metoda Prevdent to wybielanie regeneracyjne dla zębów nadwrażliwych. System wybielający zęby Prevdent wzmacnia szkliwo. W trakcie zabiegu nakładany jest preparat w postaci pianki, który jest naświetlany lampą. Metoda jest bezpieczna, ponieważ pianka Prevdent zawiera nano-hydroksyapatyt, będący głównym składnikiem szkliwa. Dlatego metoda Prevdent jest zalecana pacjentom odczuwających ból w trakcie spożywania zimnych i ciepłych posiłków. Zabieg wybielania jest jednorazowy, trwa ok. 1,5 godziny. Wybielanie zębów metodą nakładkową inaczej domową, to stopniowy proces rozjaśniania przebarwień.

Pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym to pobranie tradycyjnych lub cyfrowych wycisków, które posłuża do przygotowania indywidulanych nakładek. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje gotowe nakładki z laboratorium oraz żel do samodzielnego stosowania. Pacjenci, którzy wybrlai wybielanie zębów metoda nakładkową wypełniają nakładki żelem wybielającym, umieszczają na zębach i noszą je przez kilka godzin. Proces wybielania trwa około 2 tygodnie. Wybielający żel działa łagodnie, przez co niesie za sobą niskie ryzyko wystąpienia nadwrażliwości. 

Zastanawiasz się nad zabiegiem wybielania zębów w gabinecie?

Dowiedz się, na jakie wizyty powinieneś się umówić!
Zadzwoń i zapytaj o najbliższy termin wizyty.

Chcesz już dziś zrobić krok w kierunku bielszego uśmiechu?
Zadzwoń i umów się na wizytę!

Zabieg wybielania zębów poprzedza higienizacja

W trakcie której zostaje usunięty osad i kamień nazębny. Dzięki temu zęby zostaną rozjaśnione w sposób równomierny, a efekt wybielania będzie natychmiast widoczny.

Dopiero po higienizacji, kiedy zęby są dokładnie oczyszczone możemy przystąpić do zabiegu wybielania. W gabinetach Stomatologii Wichlińscy mamy pełną gamę zabiegów wybielania zębów. Nasi pacjenci mogą wybierać . Wiemy, że decyzja może być trudna, dlatego chętnie doradzimy i pomożemy wybrać najlepszą metodę wybielania zębów.

Czy wybielanie zębów w gabinecie jest bezpieczne dla szkliwa?

Zabieg wybielania zębów jest wykonywany przez wykwalifikowany personel, są nim zwykle higienistki stomatologiczne, które ukończyły szereg kursów. Korzystają z preparatów zalecanych do gabinetu, co gwarantuje ich skuteczność i bezpieczeństwo. 

Jak przygotować się do zabiegu wybielania zębów?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów wszystkich naszych pacjentów kierujemy na higienizację. Zęby powinny być wyleczone, bez kamienia i osadów. Dzięki tym zaleceniom nasi pacjenci mogą dłużej cieszyć się z efektów wybielania zębów niezależnie od tego jaką metodę wybiorą. 

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Aby móc wykonać zabieg wybielania zębów pacjenci powinni mieć wyleczone wszystkie zęby. Warto również wiedzieć, że przeciwwskazaniem do wybielania zębów jest aktywna paradontoza lub choroby dziąseł. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz czy możesz wybielać zęby – umów się na przegląd stomatologiczny i skonsultuj z dentystą. 

Czy wybielanie boli?

Wszystkie zabiegi wybielania przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym są bezpieczne, bezbolesne. Przed wizytą warto mieć pewność, że zęby są wyleczone i bez osadu. Jeśli chcesz mieć pewność, że możesz przystąpić do zabiegu wybielania umów się na konsultację w jednym z gabinetów Stomatologii Wichlińscy w Gorlicach lub w Krakowie. 

Co jeść po wybielaniu zębów?

Pacjentom zalecamy stosowanie białej diety, polega na wykluczeniu posiłków, które powodują przebarwienia. Produkty bawiące szkliwo to np. czerwone wino, ciemne piwo, curry, czarna kawa, zielona herbata, czerwone owoce i warzywa. 

Jak utrzymać efekt wybielania zębów?

Czas utrzymywania się efektów wybielania zębów jest różny i zależy od metody wybielania oraz tego czy pacjenci stosują się do zaleceń po zabiegu. Proces zmiany odcienia szkliwa zębów można spowolnić stosując białą dietę, używając past wybielających i unikając posiłków powodujących przebarwienia.

Pacjenci Stomatologii Wichlińscy otrzymują dokładne instrukcje z zaleceniami po wybielaniu zębów, które pomagają utrzymać efekt wybielania.

Czy po wybielaniu występuje nadwrażliwość zębów?

Pacjenci od razu po zabiegu wybielania zębów odczuwają czasową nadwrażliwość zębów. Reakcja na zimne i ciepłe posiłki zwykle ustępuje po 3 dniach od zabiegu wybielania.